Статті

Діаметри кульових кранів

Одна з основних технічних характеристик по якій підбирається кульовий кран це діаметр. На маркуванні муфтового (різьбового) крана є два позначення мають до нього відношення:

  • номінальний діаметр DN – вимірюється в міліметрах
  • розмір приєднувальної різьби (виробники частіше вказують просто “розмір”) – вимірюється в дюймах

Для повнопрохідних кульових кранів, які використовуються для влаштування опалення та водопостачання, ці два показники перебувають у певній кореляції як в таблиці нижче:

номинальный диаметр DN размер в дюймах (присоединительная резьба)
15 1/2″
20 3/4″
25 1″
32 1 1/4″
40 1 1/2″
50 2″

в 99% випадків, коли ви вибираєте кран по діаметру і один продавець пропонує кран DN15, а другий ½ “, пропускна здатність їх однакова. Але не завжди. Є також кульові крани неполнопроходние (т. з. завужені). Вони можуть маркуватися, наприклад, як номінальний діаметр DN40 і розмір 2 “. При виборі кранів на ці позначення потрібно звернути увагу.

Кран повнопрохідний і неповнопрохідний. У чому різниця?

Визначення повно- і неповнопрохідна трубопровідна арматура наводиться в ГОСТ 52720 “Трубопровідна арматура. Терміни та визначення.”

Площа отвору в кулі повнопрохідного крана майже дорівнює площі отвору вхідного патрубка. Згідно ГОСТ 21345 не менше 95%.

У неповнопрохідної арматури відношення проходу кульового затвора до площі отвору патрубка менше, зазвичай в межах 0,4-0,7. По ГОСТ ефективний діаметр звуженого крана визначається з урахуванням вимог споживачів.

Неповнопрохідні кульові крани виготовляються виробниками з метою економії матеріалів, здешевлення кінцевого продукту і можуть використовуватися для середовищ, де не дуже важливим є зростання гідравлічного опору на арматурі. Зазвичай це гази, повітря.

Номінальний діаметр DN кульових кранів

Маркування DN15 або DN20 не означає що діаметр отвору в кулі точно дорівнює 15 мм або 20 мм відповідно.
Згідно ГОСТ 28338 номінальний діаметр (він же “номінальний розмір”, “умовний прохід”) це характеристика з’єднання. Він позначається буквами DN і цифрами із запропонованого ряду (див. нижче).
Таблиця умовних проходів кульових кранів.Встановлювані ГОСТом реальні діаметри для номінальних можна подивитися в таблиці нижче.
Діаметри кульових кранів таблиця гост.

Related Posts