Статті

Як підібрати циркуляційний насос для опалення радіаторами?

Радіаторне опалення – найбільш поширений тип обігріву будинків і квартир в Україні. Такий спосіб зручний з багатьох причин. Радіаторне опалення добре піддається автоматичному регулюванню, має достатню потужність при невисоких витратах на матеріали. Нагрівання приміщення виконується точково, найчастіше під вікнами, що запобігає їх запотіванню. Сучасні радіатори – сталеві, біметалеві, алюмінієві – відрізняються високою тепловіддачею і тривалим терміном служби.

Циркуляційний насос для радіаторного опалення.Самопливні системи поступово відходять у небуття і сьогодні при будівництві нових та реконструкції старих будинків в основному монтують радіаторне опалення з примусовою циркуляцією теплоносія. Як пристрій, що змушує переміщатися теплоносій по контурах, виступає циркуляційний насос .

Який циркуляційний насос вибрати для опалення будинку радіаторами?

Півроку, з жовтня по березень, циркуляційний насос один з найважливіших електроспоживачів в будинку. Неправильний підбір циркуляційного насоса веде до проблем. При недостатній потужності агрегат не зможе забезпечити достатню кількість гарячого теплоносія на радіатори в холодну пору. Він буде працювати на межі своєї потужності, що веде до прискореного зносу агрегату. При надлишковій потужності власник будинку переплачує як за сам насос, так і за споживану електроенергію. Можливе виникнення виникнення шумів в радіаторах.

Марка циркуляційного насоса і їх кількість вказуються в проекті. Але власники будинків не завжди користуються послугами проектної організації. В цьому випадку є можливість підібрати циркуляційний насос для опалення будинку радіаторами самостійно.

Ми не будемо детально розписувати про обчислення тепловтрат будинку і т. п. При дотриманні певних умов (вони виконуються в великій кількості випадків) є можливість вибрати насос з таблиці. Дану методику пропонує використовувати компанія Meibes – відомий постачальник опалювального обладнання в Україні.

Ось перелік умов, які потрібно дотримати при підборі циркуляційного насоса для радіаторного опалення по таблиці:

 1. Середньостатистичний радіатор має потужність близько 1500 Вт (для сталевих тіп22 500х1000)
 2. Середні тепловтрати близько 100 Вт / м.кв для самої холодної п’ятиденки (-23 ℃)
  Опалювальне приміщення має зовнішні стіни товщиною півтора цегли, 5 см утеплювача (пінополістиролу, мінеральної вати або пінопласту), дах утеплений мінеральною ватою товщиною 100мм, вікна мають скління з 2 -х камерних склопакетів і відсоток скління в площі стіни не перевищує 15%.
 3. Фактична сумарна потужність підібраних радіаторів зазвичай в 1,5 рази перевищує величину максимальних тепловтрат будинку.
 4. Система трубопроводів – двотрубна, променева або плінтусна
 5. Всі радіатори в будинку оснащені термостатичним регулюванням

Якщо радіаторне опалення відповідає перерахованим умовам ви можете підібрати циркуляційний насос по таблиці нижче:

Таблиця підбору циркуляційного насосу для опалення.Ви можете підібрати опалювальний циркуляційний насос знаючи площу будинку, кількість радіаторів в будівлі, потужність опалювального контуру. Кілька прикладів:

 • Будинок площею 300 м.кв
  Для опалення потрібно циркуляційний насос Wilo Star RS 25/6 або Grundfos Alfa2 25-60.
 • У будинку встановлено 26 радіаторів
  Приблизна сумарна теплова потужність приладів 26 * 1,5 = 39 кВт. Підійде агрегат Wilo Star RS 25/6 або Grundfos Alfa2 25-60.
 • Теплова потужність контуру радіаторного опалення 65 кВт
  По таблиці підбираємо насос Wilo RS 25/7 або Grundfos 25-80.

У нашому інтернет-магазині великий вибір циркуляційних насосів від брендів WILO, GRUNDFOS, HALM. В наявності як недорогі тришвидкісні моделі, так і більш економічні, з частотним регулюванням. Відео розпакування і установки WILO YONOS PICO нижче.