НАДІШЛІТЬ НАМ ПИТАННЯ
КОНТАКТИ
У вас є питання? Надішліть нам електронного листа, і ми незабаром зв’яжемось із Вами
У воді системи водопостачання, теплоносії системи опалення присутні різні забруднення. Вони можуть з’являтися через корозію елементів систем або надходити з центрального постачання. Це пісок, окалина, іржа, залишки органіки, волокна. Для їх осадження і видалення застосовується спеціальна трубопровідна арматура – фільтри грубої очистки .
Є ще фільтри тонкого очищення для підготовки питної води. Вони видаляють залишки хлору, бактерії, солі важких металів, знезалізнюють.
Видалення бруду з води, теплоносія переслідує наступні цілі:
У найпростішому виконанні фільтр грубої очистки представляє собою металевий корпус всередині якого знаходиться сітчастий картридж. Для систем опалення і водопостачання в основному використовують арматуру з латунним корпусом і сіткою з нержавіючої сталі. Новіші моделі йдуть з магнітним уловлювачем, манометром.
На корпусі знаходиться відстійник (колба). Грязьові включення затримуються сіткою і опускаються в відстійник. Для видалення бруду, промивання або заміни сітки внизу колби передбачена різьбова заглушка або пробка.
Встановлювати фільтр потрібно відстійником вниз. Напрямок потоку води повинен співпадати з напрямом стрілки на корпусі.
При виборі фільтра грубої очистки потрібно визначитися з наступними моментами: ступінь очищення, розмір, положення, приєднання.
Якщо в інструкції до побутової техніки, обладнання, сантехніки не вказано ступінь фільтрації, то можна встановити косий фільтр з розміром комірки сітки 500 мкм. У більшості випадків його досить. Це стандартний варіант. При більш жорстких вимогах потрібно підбирати арматуру з відповідним розміром комірки. Наприклад, в лінійці VALTEC є прямі колбові фільтри з розміром осередку сітки 300 мкм. Самопромивні HONEYWELL , RBM, ICMA виробляються з сіткою 100 мкм.
Різьбові латунні фільтри з сіткою випускаються в діапазоні діаметрів від ⅜ “до 4”. Рекомендується вибрати арматуру відповідну діаметру вашого трубопроводу. Нижче лінійка GIACOMINI.
Оскільки в пристроях передбачається осадження бруду за рахунок гравітації, вони встановлюються в певному, передбаченому виробником положенні. Бруд повинен осідати в відстійник і не заважати протоку рідини.
Косий фільтр грубого очищення може встановлюватися горизонтально або вертикально колбою вниз. Самопромивні моделі встановлюються тільки горизонтально.
Якщо напрямок руху води знизу вгору і прилад неможливо встановити колбою вниз, на трубопроводі треба передбачити горизонтальну ділянку.
Для монтажу в систему на корпусі знаходяться різьбові патрубки. Їх виконання буває різним. Різьба внутрішня-внутрішня, внутрішня-зовнішня, зовнішня-зовнішня. Рекомендується вибрати фільтр, для установки якого не будуть потрібні додаткові фітинги.
І останнє. Не потрібно економити на фільтрах, нехтувати ними. Вартість такої трубопровідної арматури в сотні, тисячі разів менше, ніж вартість обладнання, яке вони захищають.