Статті

Як вибрати фільтр грубої очистки

У воді системи водопостачання, теплоносії системи опалення присутні різні забруднення. Вони можуть з’являтися через корозію елементів систем або надходити з центрального постачання. Це пісок, окалина, іржа, залишки органіки, волокна. Для їх осадження і видалення застосовується спеціальна трубопровідна арматура – фільтри грубої очистки .

Фільтр грубої очистки косий, з краном та зворотнім фільтром.Є ще фільтри тонкого очищення для підготовки питної води. Вони видаляють залишки хлору, бактерії, солі важких металів, знезалізнюють.

Призначення фільтра грубої очистки

Видалення бруду з води, теплоносія переслідує наступні цілі:

  • захист обладнання, побутової техніки, сантехприладів від поломки
    Піщинка може застрягти між крильчаткою і корпусом циркуляційного насоса, що призведе до його заклинювання, перегріву і виходу з ладу. Бруд може осісти на робочому органі кульового крана, вентиля, картриджа змішувача. Як наслідок, арматура, сантехніка втрачає герметичність або клинить рукоятку. Тверді частинки можуть потрапити на обертові елементи пральної або посудомийної машини і вивести її з ладу.
  • збереження ефективності системи
    Грязьові волокнисті включення осідають на теплопередаючих стінках і знижують потужність пристрою. Це відноситься до радіаторів опалення, теплообмінників, конвекторів, труб теплої підлоги.
  • безпека для людини
    Вживання брудної питної води може призвести до різних захворювань. Фільтр грубої очистки вирішує таку проблему тільки частково.
  • збереження гарантії на обладнання
    Багато виробників сантехніки і побутової техніки регламентують фільтрацію в паспорті і не обслуговують за гарантією, якщо арматура відсутня.

Конструкція

Конструкція косого сітчатого фільтра.У найпростішому виконанні фільтр грубої очистки представляє собою металевий корпус всередині якого знаходиться сітчастий картридж. Для систем опалення і водопостачання в основному використовують арматуру з латунним корпусом і сіткою з нержавіючої сталі. Новіші моделі йдуть з магнітним уловлювачем, манометром.

На корпусі знаходиться відстійник (колба). Грязьові включення затримуються сіткою і опускаються в відстійник. Для видалення бруду, промивання або заміни сітки внизу колби передбачена різьбова заглушка або пробка.

Встановлювати фільтр потрібно відстійником вниз. Напрямок потоку води повинен співпадати з напрямом стрілки на корпусі.

Як обрати

При виборі фільтра грубої очистки потрібно визначитися з наступними моментами: ступінь очищення, розмір, положення, приєднання.

Ступінь очищення

Якщо в інструкції до побутової техніки, обладнання, сантехніки не вказано ступінь фільтрації, то можна встановити косий фільтр з розміром комірки сітки 500 мкм. У більшості випадків його досить. Це стандартний варіант. При більш жорстких вимогах потрібно підбирати арматуру з відповідним розміром комірки. Наприклад, в лінійці VALTEC є прямі колбові фільтри з розміром осередку сітки 300 мкм. Самопромивні HONEYWELL , RBM, ICMA виробляються з сіткою 100 мкм.

Розмір

Різьбові латунні фільтри з сіткою випускаються в діапазоні діаметрів від ⅜ “до 4”. Рекомендується вибрати арматуру відповідну діаметру вашого трубопроводу. Нижче лінійка GIACOMINI.

Лінійка косих фільтрів GIACOMINI.

Положення

Правильне й неправильне положення косого фільтра грубої рчистки.Оскільки в пристроях передбачається осадження бруду за рахунок гравітації, вони встановлюються в певному, передбаченому виробником положенні. Бруд повинен осідати в відстійник і не заважати протоку рідини.

Косий фільтр грубого очищення може встановлюватися горизонтально або вертикально колбою вниз. Самопромивні моделі встановлюються тільки горизонтально.

Якщо напрямок руху води знизу вгору і прилад неможливо встановити колбою вниз, на трубопроводі треба передбачити горизонтальну ділянку.

Приєднання

Для монтажу в систему на корпусі знаходяться різьбові патрубки. Їх виконання буває різним. Різьба внутрішня-внутрішня, внутрішня-зовнішня, зовнішня-зовнішня. Рекомендується вибрати фільтр, для установки якого не будуть потрібні додаткові фітинги.

І останнє. Не потрібно економити на фільтрах, нехтувати ними. Вартість такої трубопровідної арматури в сотні, тисячі разів менше, ніж вартість обладнання, яке вони захищають.