Статті

Які типи теплообмінників використовуються в приватних будинках, квартирах, коттеджах

Теплообмінне обладнання і раніше використовувалося в інженерних системах досить часто, а сьогодні з трендом на підвищення енергоефективності, стало встановлюватися ще активніше. Теплообмінники є компонентом таких систем як тепла підлога, гаряче водопостачання. опалення від декількох джерел, басейнове господарство. Початкові інвестиції в системи з теплообмінним обладнанням для свого будинку, квартири, котеджу можливо будуть і більші, але в перебігу декількох років зазвичай окупляться і почнуть економити гроші. У даній статті ми оглядово розглянемо які типи теплообмінників застосовуються в інженерних системах будинків.

Пластинчасті

Пластинчастий теплообмінник – пристрій в якому теплообмін відбувається через пластини. Між ними по черзі проходить агент, який гріється та нагріває. Потужність пластинчастого теплообмінника залежить від площі, кількості і форми пластин. Виробники досягли високого рівня конструктивного виконання. Сучасні апарати мають не тільки високий коефіцієнт теплообміну, але і схильність до самоочищення, відсутність застійних зон. Що особливо важливо для нерозбірних (паяних, зварних) пристроїв. Пластинчасті типи мають високу теплопередачу при компактних розмірах. Вони підрозділяються на паяні і розбірні.

Паяний та розбірний теплообмінники.

Паяні теплообмінники

У таких апаратах з’єднання пластин виконано паянням міддю, нержавійкою або іншим металом. Переваги такого типу це невисока ціна, компактні розміри, високий ККД. Як недоліки, можна виділити неремонтоздатність, неможливість збільшення потужності додаванням пластин.
Паяний тип теплообмінників відрізняється високою вимогливістю до якості і чистоти агенту, відносно невисокою швидкістю протоку. Чистка виконується методом промивання. При дотриманні рекомендацій виробника теплообмінний апарат паяного типу прослужить мінімум 5-7 років і більше.
Яскравий приклад такого виробу – теплообмінник ГВП двоконтурного газового котла. В приватних будинках часто їх ставлять на опалення теплою підлогою, для відбору тепла від сонячного колектора.

Розбірні теплообмінники

Особливість конструкції такого типу теплообмінників – пакет пластин стиснутий між двома плитами за допомогою різьбових шпильок. Ущільнення гумовими прокладками. У побутових інженерних системах такі типи апаратів практично не застосовуються. Розбірні пристрої більше для промисловості та комунальних служб. Зокрема, вони часто ставляться в індивідуальних теплових пунктах багатоквартирних будівель і є важливою складовою енергоефективного будинку. Вони відрізняються високою ремонтопридатністю, але коштують значно дорожче паяних.

Великий вибір теплообмінників паяних і кожухотрубних в нашому інтернет-магазині UniDim. Подивитися асортимент.

Кожухотрубні

Кожухотрубні теплообмінники в басейні.Два основних компоненти такого типу апаратів – кожух і пучок труб. Пучок труб закріплений всередині кожуха на спеціальних трубних решітках. Пучок трубок може мати пряму або спіралеподібну форму. Одне з середовищ переміщується по міжтрубному просторі, друге – всередині трубок. Через стінки трубок відбувається теплообмін.
Кожухотрубні теплообмінники добре підходять для систем з високими швидкостями потоку і знаходять широке застосування в промисловості, побутовому і комунальному секторах. Вони створюють менший гідравлічний опір.
Найбільш часто в інженерних мережах приватних будинків, котеджів, квартир такі типи теплообмінників використовуються для нагріву води в басейні, приготування гарячої води та для теплої підлоги.
У співвідношенні габарити / продуктивність кожухотрубні теплообмінники поступаються пластинчастим. Зате вони менш вимогливі до якості середовища, краще піддаються промивці, допускають високу швидкість протоку.

Змієвикові

Змієвикові типи теплообмінників використовуються спільно з накопичувальними ємностями. Будучи встановленим в бак, він підігріває (охолоджує) рідину, яка знаходиться всередині. В цьому випадку гріюче середовище проходить всередині трубки. Через стінку воно віддає тепло рідині всередині бака. Типовим прикладом застосування змієвидного теплообмінника є бойлер непрямого нагріву. Всередину утепленого бака поміщається один або кілька змійовиків. При наявності декількох теплообмінників є можливість нагріву води від різних джерел, що важливо в плані енергоефективності.
Рідше змійовик використовується для приготування гарячої води від нагрітої в баку. У цей випадку рідина, яка нагрівається, проходить всередині трубки.
Теплообмінники змієвидного типу можуть бути вбудованими або знімними, які встановлюються в спеціально передбачений отвір з фланцем.