Статті

Тепла підлога в будинку: від простого до складного з GIACOMINI

Рідкісний забудовник не бажає влаштувати в своєму будинку теплу підлогу. Технологія досить непроста і дорога, тому важливо правильно зіставити свої бажання і можливості. Хтось хоче змонтувати водяну теплу підлогу тільки в невеликій ванній кімнаті, а хтось і в усьому будинку.

Виробники пропонують широкий спектр обладнання для влаштування поверхневого опалення: мати, труби, мультибокси, колектори і т. і. Один з лідерів з поставок комплектуючих для влаштування теплої підлоги в Україні компанія GIACOMINI. Італійський виробник пропонує кілька гнучких рішень, покликаних знизити вартість системи поверхневого обігріву, спростити її проектування і монтаж, зробити комфорт та енергоефективність доступною широкому колу споживачів в Україні. Розглянемо різні типи обладнання на її прикладі.

Недорога тепла підлога в будинку

Комплект Giacomini R508K дозволяє влаштувати один контур “теплої підлоги”, підключивши його до вже існуючої системи опалення будинку. Цей пристрій, часто також званий як мультибокс, дає можливість регулювати контур по температурі повітря і ідеально підходить для обігріву невеликих приміщень – ванної кімнати, дитячої, кухні та інших.

Мультибокс GIACOMINI для теплої підлоги.У комплект поставки входять комбінований термостатичний клапан R414D, термоголовка, автоматичний, комплект аксесуарів для підключення до трубах теплої підлоги і монтажний короб з кришкою. Пристрій монтується в стіну. Ціна даного мультибокса невисока, що робить його доступним всім забудовникам в Україні.

Колектори (гребінки)

Для складних систем з декількома контурами доцільно використовувати спеціальну розділову арматуру – колектор . Незалежно система опалення розрахована на теплоносій з низькою або високою температурою, з лінійки GIACOMINI можна вибрати потрібне розподільче обладнання. Основна частина водяної теплої підлоги – розподільчо-регулювальний модуль. Він виконаний на базі колекторних балок з регулюючими клапанами. Зручно і економічно – вся арматура поставляється в комплекті. Це може бути застосовано до колекторних вузлів. Giacomini виробляє комплекти для підлогового опалення R553DK і R553FK, які включають:

  • колектор подачі з витратомірами (0,5-5 л / хв.) або без них, з балансувальними відсічними клапанами;
  • колектор обратки з термостатичними клапанами, які можуть оснащуватися сервоприводами;
  • монтажні металеві кронштейни;
  • дві сервісні групи з кульовими кранами, термометрами, автоматичним і дренажним кранами;
  • дві пробки.

Колектори для теплої підлоги ДЖАКОМІНІ.Розподільна гребінка зазвичай монтується в колекторному шафі. Додатково потрібно придбати фітинги (адаптери) відповідно трубах.

Змішувальний вузол для теплої підлоги

Більшість будинків і квартир мають високотемпературне опалення. Теплоносій з температурою вище 55 град. С не можна безпосередньо пускати в контури водяної теплої підлоги, так як це призведе до пориву стяжки, дискомфорту і пошкодження труб. Для приготування теплоносія низької температури в місці розміщення розподільного колектора застосовуються насосно-змішувальні вузли серії R557R-1. Вони мають компактні розміри, широкий діапазон регулювань, є можливість установки циркуляційних насосів різного типу і з різною монтажною висотою. R557R-1 ідеально підходять для установки у вбудовані або накладні монтажні шафи. До складу вузла входять триходовий розподільний клапан з термостатичною головкою з виносним датчиком, два байпаси для регулювання первинного і вторинного контурів системи, термометри на зворотній лінії і лінії вторинного контуру, арматура для заповнення та зливу системи, повітровідвідні клапани.

Для використання з змішувальними вузлами R557R-1 Giacomini випускає також попередньо зібрані комплекти R553K, що складаються з колекторів подачі і зворотній лінії, встановлених на кронштейнах, двома пробками для цих колекторів.
Щоб одночасно користуватися високо- і низькотемпературним опаленням можна встановити колекторний вузол R557R-2. У зонах з холодними зимами додатково до системи підлогового опалення повинні використовуватися радіатори, щоб виключити появи полою на вікнах. Для організації змішаної системи, з використанням радіаторів, добре підходять модулі R557R-2, що включають колектори низької температури, на базі насосно-змішувального вузла з термостатичним регулюванням, з можливістю установки колекторів високої температури для нагріву радіаторів.

Змішувальний вузол для теплої підлоги GIACOMINI.Тепла підлога в будинку без бетонної стяжки

Компанія Giacomini виробляє всі компоненти теплих підлог: мати, труби і фітинги, підкладку, добавки в будматеріали, колекторні вузли та керуючі контролери. Традиційною вважається система водяного підігріву підлоги на базі труби PEX, закріпленої на мати з виступами з подальшим покриттям бетонною стяжкою.
Для приміщень, де бетонні роботи неможливі або існує обмеження по висоті підлоги, Giacomini пропонує так звану систему сухого підлогового опалення. Вона збирається на підкладці особливої форми, покривається сталевими листами без бетонування, на які укладається підлогове покриття. Висота такої системи становить усього 3-4 см!

UniDim стабільно постачає продукцію GIACOMINI в Україні! Фітинги, кульові крани, колектори для опалення та теплої підлоги, фільтри, радіаторні крани і комплекти та інші комплектуючі.